KÜNYE  |  İLETİŞİM
28 Ocak 2015 Çarşamba
KIZLARA ŞOK :0-9
KEPEZSPOR :7 KARADON 0
1.AMATÖRDE SONUÇLAR
29 Eylül 2013
ŞAFAK EREL YAZDI: YAZIKTIR EREĞLİ ME..
GAZETESPOR -
Şirin Ereğli Gazetesi İmtiyaz sahibi Şafak Erel,spor kamuoyundaki gelişmeleri yorumladı.Erdemirspor´un kapatılmasını yorumlayan Erel,Ereğlispor´daki yönetim tarzını da eleştirdi.Geçtiğimiz günlerde Erdemirspor kapandı. Basketbol takımının Beko Basketbol liginde yer alabilmesi için “Demek ki çok önemliydi!” Torku Konya Selçuk Üniversitesi adını alıverdi! Geçmiş dönem yönetiminin kulübü borçlandırması, seçilemeyen sözde yöneticilerin Erdemir çalışanlarından kesilen aidatların iptalini istemesi ve seçilen yöneticiler kulübü kapattılar.

Şu an çalışanlarının maaşını verecek bir yetkili bile yok ortalarda. Yeni dernek ve sonrasında yeni kulüp kurulacağı yönünde duyumlar var. Yani sıfırdan bir takım yaratılacak ve yeni yöneticiler, yeni bir gelecek seçecekler kafalarınca.

******
Ereğli Belediyespor’lu yöneticilerde geçtiğimiz hafta bir basın toplantısı yaptılar. Sadece sayman Murat Çetinel’in yönetici olarak katıldığı toplantıda basın sözcüsü Altan Akçakese bir takım medya mensubunun gündeme getirdiği sorunlara cevap verdi, eleştirilerde bulundu, hatta mahkeme yolunu gösterdi bu kişilere.

El insaf.

Ereğli Belediyespor eğer sadece Bayan Futbol Takımını bünyesinde barındıracaksa, bazı spor kollarıyla bu takımı destekleyecekse, bizler bu satırlarda yorum bile yapmayız, yapamayız. “Futbolda 3. lig önemli değil” diyen zihniyet için tek bir satır bile yazamayız. Kusura bakmasınlar. Sizde erkek futbol takımını yok edin, rahat edin. Ereğli’de sporu ve sporcuyu destekleyecek, kurumlar bu zihniyetle yönetildiği sürece ekonomide olduğu gibi sporda da Ereğli dibe vuracaktır.

Oysa Ereğli Belediyespor gibi Ereğli’de tüm kesimlerin beklenti içinde olduğu bir futbol takımımız var. Bu takım için her yıl hatırı sayılı paralar harcanıyor. Buna ilaveten Ereğli Belediyesi’nde taşeronluk işi yapan firmalarda gösterilen futbolculara ödenen aylıklar, spor kulübünde görev yapan antrenörlere “hafta sonu mesaisi” adı altında ödenen ücretler, kulübe alınan tüm malzemeler.

Akçakese bizlere futbol adına harcanan gerçek rakamları açıklarsa, bizlerde yorumlarımızda yanlış yapmamış oluruz. Karşılığında da başarı beklemeyiz!

Takımı sadece kişilerin oyuncağı olarak kabul eder, Ereğli’de yaşayan insanlar adına sesimizi tamamen keseriz. İmar işlerinde görevli İsmail Yalçın’da yıllarca hocanız olarak görevi başında kalmaya devam eder!

Yukarıda yer tutmuş kişiler, sadece profesyonel düşündükçe, Ereğli’de sosyal yapıyı düşünmedikçe, sorunlar en ufak sivil toplum kuruluşu esnafı ve Ereğli’de yaşayan insanları etkilemeye devam edecektir. Sporun “en büyük ekonomik güç” olgusunu bile kabul etmeyen zihniyetle, “ufak olsun sadece benim olsun” zihniyetinde olanlar sadece kendi menfaatlerini düşünen kişilerdir.

Ereğli’ye yazık oluyor. 100.000 nüfusu geçtiğimizi övünçle söylerken, iş hacmimizi daraltıyoruz. Sporu da elbirliğiyle yok ediyoruz.

Ereğli’nin tarihi Erdemirspor’u kapatılmışsa, Ereğli Belediyespor’da “Başarı 3. lige çıkmak değildir” görüşünü savunan yöneticiler varsa ve buna gerçek ses çıkarması gerekenler sessiz kalıyorsa, “Vah Ereğlim Vah” demekten başka bir söz kalmıyor söylenecek!
Alanya OtelleriTatil  
ŞAFAK EREL YAZDI: YAZIKTIR EREĞLİ ME..
 
 
 
Son 15 Yorum;
 • Ereğli de spor tarihine bir bakıp, gerçekleri öğrenmeden,doldurup boşaltmayın. ofsayta düşersiniz.Topa vurmadan topcu olunmaz.bol keseden atmakla da adam olunmaz. -   Ali kıvrak / 25 Eylül 2013- 15:09
 • Şafak Bey yorumunuzda basın sözcüsünün basın toplantısı yaptığı gibi bir ifade var. Afedersinizde sizin yöneticilik yaptığınız dönemde kulüpte basın sözcüsü varmıydı bu birinci sorum? Varsa sizin basın sözcünüz mantımı yapıyordu bu da ikinci sorum. yorum yapacağım diye zırvalamışsınız. Basın toplantısını basın sözcüsü yapacak elbet yoksa gazeteci şafak erel olarak sizmi yapacaktınız kulübün basın toplantısını. hayret bişiy ya :) -   Tarafsız taraftar / 21 Eylül 2013- 00:04
 • Sen ve arkadaşların yönetimden istifa ettiğiniz zaman kaç para borç bıraktınız yeni yönetime unutuldumu sanıyorsun bunlar? Sen unuttun biz unutmadık. Onun için geçmişi fazla kurcalattırma! -   Muhammet Yağmur / 20 Eylül 2013- 23:29
 • Susayım diyorum dayanamıyorum. Ya Şafak denen arkadaş sen adını andığın kulübün eski yöneticisi değilmydin. Senin yönetimde görev aldığın zamanda küme düşmedimi bu kulüp. Profesyonelken amatöre siz getirmedinizmi bu kulübü? sonrada adamlığınıza yediremeyip çekip gitmedinizmi? Sen bu kulüpte parayla yöneticilik yapmadoınmı arkadaşım kime ne satıyorsun sen ya.Bugün çıkmışsın laf ebeliği yapıyor insanları aşağılıyorsun. Kimin ne olduğunu herkes biliyor arkadaş. Bırakında millet işini yapsın. Ayıpbe -   Muhammet Yağmur / 20 Eylül 2013- 23:27
 • Estağfurullah Sayın Erel. Sizin de insanları nedensiz ve kişisel savlarınıza sahip çıkmak uğruna küçümsediğinizi bilmediğim için bunu yazmıştım. bundan sonra bu özelliğinizi dikkate alır sizinle muhatap olmamaya çalışırım. Esenlikler. -   Altan Akçakese / 19 Eylül 2013- 21:50
 • Basın sözcüsünün basın toplantısı yaptığı,Murat Çetinel dışında bir Başkan yardımcısının bile katılmadığı bir toplantı.Mükemmel yorumlar.Kaçırmışım bu toplantıyı çok özür. -   Şafak Erel / 19 Eylül 2013- 11:24
 • Şu meslekte tasvip etmediğim tek şey, katılmadığım bir toplantıda söylenenler hakkında yorumda bulunmaktır. Keşke Sayın Erel siz de köşe yazısındaki yorumları yapmadan önce bizi dinleme zahmetinde bulunsaydın veya varsa soruların yöneltseydin. Bizim ağzımızdan asla Erkek Futbol´da 3. Lig önemli değil, şeklinde bir cümle çıkmadı. Bizim savımız, bir kulüp için tek başarı kıstasının 3.Lig olmadığıdır. 3.Lig´e çıkmanın her şey demek olmadığıdır. bunu daha nasıl ifade edelim bilmiyorum. -   Altan Akçakese / 19 Eylül 2013- 00:36
 
 Bu habere ait tüm yorumları okuyun!
IP  54.227.214.52 
Ad Soyad*
Yorum*
    Karakter Kaldı  
Güvenlik Kodu: : 53987
Güvenlik Kodu  
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.  

- TOPLU SONUÇLAR - 29 Eylül 2013
- BÜYÜKSÜNÜZ - 29 Eylül 2013
- KIZLARA ŞOK :0-9 - 29 Eylül 2013
- ARNAVUTKÖY 3 KDZ.EREĞLİ BLD.2 - 29 Eylül 2013
- KEPEZ ŞOV 6-0 - 29 Eylül 2013
- KEPEZSPOR :7 KARADON 0 - 29 Eylül 2013
- 1.AMATÖRDE SONUÇLAR - 29 Eylül 2013
- SÜPER AMATÖR TOPLU SONUÇLAR - 29 Eylül 2013
- EREĞLİ BELEDİYE :1 BABAESKİ :0 - 29 Eylül 2013
- BÜYÜKÇEKMECE MAÇI BEYÇAYIRINDA - 29 Eylül 2013
 
  Bayatspor Başkanı Recep Civelek,yine cilve yapmış.Play-off yenilgisinden sonra istifa eden Civelek, istifadan vazgeçmiş.
  İsmail Yalçın aracını Halil Posbıyık posterleri ile süslemiş.Kimi çevreler bu durumu gelecek seneyi de garanti altına aldı diye yorumlamış.
  Gümelispor ile anlaşan Necat Bakan,Ereğlispor için ön çalışma yapıyorum."demiş.
  Karadenizspor Yardımcı Antrenörü Murat Üçpınar öyle bir açıklama yapacağım ki Gazetespor un bugüne kadar yaptığı röportajlar unutulacak bu şehir aylarca beni konuşacak demiş.
sayı139
 
 
Untitled Document
 
GAZETESPOR - Sporun Doğru Adresi
Ana Sayfa   |   Futbol   |   Basketbol   |   Diğer Branşlar   |   Röportajlar   |   Künye   |   İletişim
 
İnternet Danışmanlık: Aykut ATES Creative Studio